کسب مقام نخست در اولین دوره استارتاپی کارآفرینی اجتماعی توسط برخی دانش‌آموختگان و دانشجویان پردیس خواهران

۲۵ تیر ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۳ کد : ۳۲۵۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۱۶
کسب مقام نخست در اولین دوره استارتاپی کارآفرینی اجتماعی توسط برخی دانش‌آموختگان و دانشجویان پردیس خواهران

رویداد ستارت اپی کارافرینی با رویکرد اجتماعی زرح ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با محوریت پیشگیری از طلاق و آسیب های اجتماعی با همکاری انجمن علمی فقه و حقوق خانواده ایران  در تاریخ 1399/8/30برگزار شد.

تیم نوکا متشکل از برخی دانش آموختگان و دانشجویان پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (ع)، شامل خانم‌ها فاطمه محمدقلی ها، نفیسه جعفری، آزاده قاسمی، زینب روحانی، سحر حسینیان سرشت، الهه طاهربخت، محدثه نقی‌زاده با راهنمایی دکتر صدیقه مهدوی، عضو هیأت علمی پردیس خواهران و با محوریت ایده اشتغال نوجوانان در حال بازپروری کانون‌های اصلاح و تربیت، پس از کسب مقام نخست در اولین دوره استارتاپی کارآفرینی اجتماعی (طرح ملی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی) دانشگاه علامه طباطبایی، اقدام به عملیاتی نمودن طرح نمودند.

شایان ذکر است در فاز اجرایی ایده، جلسات متعددی با مسئولان کانون اصلاح و تربیت تهران و مرکز نوآوری دانشگاه امام صادق(ع) و برخی مسؤلان قوه قضائیه برگزار گردید و طرح مورد استقبال ریاست محترم کانون اصلاح و تربیت و مرکز نوآوری واقع شد.

در این راستا، اعضای تیم نوکا از کارگاه‌های کانون بازدید نمودند و ملاقاتی با دختران کانون اصلاح و تربیت تهران داشتند. هم اکنون نوکا وارد فاز عملیاتی شده و مربیانی جهت توانمندسازی و مهارت‌آموزی به کانون معرفی شده‌اند تا درصورت تایید، گامی در راستای حمایت و بازپروری و مهارت‌آموزی نوجوانانی که به دلایل متعدد از جمله فقر اقتصادی و فرهنگی، مرتکب جرائمی شده‌اند، برداشته شود.


نظر شما :