تبیین سند رسمی جمهوری اسلامی ایران پیرامون حقوق کودک؛ نکته ها و تاملات

۲۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۰ کد : ۳۲۵۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۲
تبیین سند رسمی جمهوری اسلامی ایران پیرامون حقوق کودک؛ نکته ها و تاملات

گروه فقه و حقوق اسلامی  پردیس خواهران با همکاری انجمن علمی فقه و حقوق خانواده ایران، دومین جلسه دانش‌افزایی اعضای هیأت علمی  گروه را با عنوان تبیین سند رسمی جمهوری اسلامی ایران پیرامون حقوق کودک؛­ نکته‌ها و تاملات با سخنرانی آیت اللهی، عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده، شورایعالی انقلاب فرهنگی و مدیرگروه مطالعات زنان و خانواده پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی، در روز شنبه 22 خرداد  ماه سال جاری، به صورت مجازی برگزار نمود.

در این جلسه عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده  بحث خود را با مروری بر  مباحث جلسه گذشته آغاز و سپس عناوین اصلی سند ملی حقوق کودک و نوجوان  را مطرح  و توضیحاتی در این خصوص ارائه نمود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: مواردی که در این سند آورده شده نتیجه مطالعات و بحث‌های فراوان است و برخلاف کنوانسیون حقوق کودک به موضوعات از ابعاد مختلف نگاه شده است. سپس توضیحاتی در ارتباط با تفاوت‌های سند و کنوانسیون مطرح نمود و در پایان اساتید حاضر در جلسه به طرح سوالات خود در رابطه با مباحث مطرح شده پرداختند. وی در ادامه  نیز  پیشنهاداتی در زمینه فعالیت‌های علمی پژوهشی برای اعضای هیات علمی گروه فقه و حقوق اسلامی مطرح نمود.


نظر شما :