مشروح مسابقه دادگاه مجازی در پردیس خواهران

۲۰ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۰ کد : ۳۲۰۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۶

انجمن علمی فقه و حقوق خانواده ایران با همکاری انجمن علمی دانشجویی حقوق دانشگاه امام صادق (ع)- پردیس خواهران در روز دوشنبه 20 اسفند اقدام به برگزاری مرحله  اول مسابقه دادگاه مجازی نمود.

این جلسه با حضور دکتر صفری، قاضی دادگستری و محمد قلی‌ها، دادیار دادسرای کیفری با بررسی پرونده‌هایی در سه محور ثبتی،کیفری و خانواده برگزار شد.

در ابتدای جلسه مجری برنامه با قرائت متن پرونده کیفری حضار را در جریان مساله مورد رسیدگی قرار داد. سپس ملیکا ترابیان، وکیل تجدیدنظر خواه با ذکر خلاصه ماجرا به شرح مستندات و استدلالات خود مبتنی به قرار اناطه، بایگانی پرونده و رای وحدت رویه سال  1370 پرداخت.

در ادامه فاطمه سادات میر رضایی، وکیل تجدید نظر خوانده، لایحه خود را قرائت کرد. در لایحه قرائت شده ماده 1287قانون مدنی و ماده 48 قانون ثبت و رای اصراری 208 و ... مورد استناد قرار گرفت. در تکمیل فرآیند رسیدگی محمد قلی‌ها، دادیار دادسرای کیفری به طرح سوالات و استماع پاسخ طرفین پرداخت.

در بخش دوم برنامه، مجری با قرائت پرونده ثبتی حضار را آماده برگزاری دادگاه نمود. سپس صبا گلنار کار، وکیل تجدید نظر خواه به ارائه مستندات و ادله‌های قانونی خود پرداخت. وی از نظر شکلی به صلاحیت دادگاه ایراد وارد نمود. سپس وکیل تجدید نظر خوانده نیز در مقام دفاع به قانون پیش فروش آپارتمان‌های سال 1389 استناد نمود.

در بخش سوم و پایانی مسابقه نیز پس از قرائت متن پرونده توسط مجری برنامه، زهرا متین خواه، وکیل تجدید نظر پس از اشاره به اصل ماجرا ، نظرات فقها  را در مورد هبه و هدیه بیان نمود و مبتنی بر ماده  803 قانون مدنی و ماده 1035 قانون مدنی و نظریه دکترین و رأی وحت رویه شماره 400723 سال 91 و رأی وحدت رویه به شماره 501798 سال 92 به استدلال پرداخت. انیس اسدی، وکیل تجدید نظر خواه نیز در پاسخ با طرح ایراد شکلی با استناد به مواد 342 و 345 قانون آیین دادرسی مدنی و  استناد به نظریه دکترین و فقها و مواد 1035و 1037 قانون مدنی به دفاع از موکل خود پرداخت.


( ۱ )

نظر شما :