قانون حمایت از خانواده با وضعیت موجود بررسی شد

۰۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۳ کد : ۳۲۰۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۳۱

به همت انجمن علمی فقه  و حقوق خانواده ایران، نشست تخصصی با عنوان "بررسی قانون حمایت خانواده با وضعیت موجود" با حضور عفت همتیان، وکیل پایه یک دادگستری در روز چهارشنبه 7 آذر در سالن بانو امین پردیس خواهران برگزار شد.

عفت همتیان در این نشست ضمن اشاره به تاریخچه‌ای از قانون حمایت از خانواده، به نحوه تشکیل دادگاه‌های خانواده و لزوم حضور قاضی مشاور خانم در دادگاه ها و تاثیر نظرات آنان در روند بررسی پرونده‌های خانواده در جهت حمایت از حقوق خانواده پرداخت.

وی در ادامه به حقوق مادی زوجه و معضلات و مسائل مختلف آن در شرایط اقتصاصی کنونی مبادرت کرد و در این راستا قوانین موضوعاتی چون مهریه، نفقه، اجرت المثل و تنصیف دارایی را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

عفت همتیان سپس به قوانین طلاق و اصلاحات و تغییراتی که در طول زمان در جهت حمایت از خانواده در این زمینه صورت پذیرفته است مبادرت نمود و در این زمینه به تشریح شرایط طلاق توافقی، رجعی و خلع  و شرایط آن پرداخت.  

وکیل پایه یک دادگستری در پایان ضمن پاسخ به سوالات حضار درباره مباحث مطروحه، به ماده 1119 قانون مدنی در راستای حمایت از حقوق خانواده اشاره کرد و در این زمینه تصریح نمود: زوجین می توانند با استفاده از این ماده شروط مد نظر خود را حین عقد ثبت کنند و در موارد لزوم مورد استفاده قرار دهند.


نظر شما :