آسیب شناسی تحلیل های انقلاب اسلامی

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۷ کد : ۳۱۹۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۱۷

نشست تخصصی با عنوان "آسیب شناسی تحلیل های انقلاب اسلامی در حوزه زن و خانواده"  به همت انجمن علمی فقه و حقوق خانواده ایران و با مشارکت معاونت فرهنگی دانشگاه امام صادق (ع)- پردیس خواهران، با سخنرانی دکتر نیره قوی، مدیر گروه و هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی در روز سه شنبه 25 اردیبهشت در پردیس خواهران برگزار شد.

دکتر قوی در این نشست ضمن معرفی محققان خارجی و بخشی از تحلیل های آنان درباره انقلاب اسلامی ایران به تحلیل های ماکس وبر به صورت مشخص پرداخت.

استاد پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی دیدگاه های افراد مختلف جامعه را در این راستا درباره دیدگاه وبر به سه صورت تطبیقی، ترمیمی و انتقادی تشریح کرد و به تبیین آسیب های نگاه وبری درباره انقلاب اسلامی ایران مبادرت نمود.

وی به هدف از انقلاب اسلامی ایران و حرکت انقلابی و توحیدی مردم ایران اشاره کرد و حضرت امام (ره) را سکان دار این انقلاب و حرکت به سوی ایجاد جامعه مهدوی دانست.

دکتر قوی به تحقیقات و پایان نامه های بیشماری که در زمینه تحلیل انقلاب جمهوری اسلامی ایران در داخل کشور از زاویه های مختلف انجام شده است اشاره کرد و نقش دانشجویان انقلابی را در شکل گیری صحیح تحلیل ها و تحقیقات لازم و ضروری دانست.

وی در پایان به فرمایشات شهید مطهری در بعد نظام خانوادگی اشاره کرد و در این راستا به جایگاه زن و خانواده در جمهوری اسلامی ایران پرداخت.


نظر شما :